Jeżeli szukasz sklepu internetowego z kosmetykami Yves Rocher to przejdź tutaj. Jeżeli natomiast zanim tam przejdziesz chciałabyś poznać dlaczego tak naprawdę kosmetyki naturalne są lepsze od tych ze składem chemicznym to przeczytaj ten artykuł.

Ze względu na wiele niekorzystnych skutków przypisywanych substancjom chemicznym stosowanych w niektórych produktach kosmetycznych, ludzie zaczęli zwracać się w stronę naturalnych kosmetyków.

Z pozoru może się wydawać, że nie ma większej różnicy między naturalnymi kosmetykami a tymi w których stosuje się substancje chemiczne oba rodzaje kosmetyków dają taki sam efekt. Jednak długotrwałe stosowanie naturalnych lub chemicznych  kosmetyków powoduje zauważalne różnice szczególnie na obszarze twarzy. Bez stosowania środków chemicznych do twarzy i ciała, pojawia się o wiele mniej wyprysków. Kobiety w każdym wieku doświadczają czasami „inwazji” trądziku. Naturalne kosmetyki mogą zapobiec takiej sytuacji ponieważ są one na bazie wody. W przeciwieństwie do oleju na bazie którego wytwarzane są komercyjne kosmetyki, co sprzyja się osadzaniu brudu szczególnie w odsłoniętych częściach ciała. W konsekwencji może prowadzić to do zakażeń.

Produkując normalne kosmetyk najpierw testuje się je na zwierzętach w warunkach laboratoryjnych. Ma to na celu przetestowania  skutków różnych substancji chemicznych. W przypadku kosmetyków naturalnych nie  ma takiej potrzeby, ponieważ składniki naturalnie czysto organiczne i składniki kosmetyków naturalnych nie stanowią żadnego zagrożenia dla skóry żadnej kobiety.

Materiały stosowane w produkcji kosmetyków naturalnych są także tańsze. W konsekwencji koszt naturalnych produktów do makijażu, pielęgnacji ciała i skóry są niższe od ich komercyjnych odpowiedników.

Przechodząc na korzystanie z naturalnych produktów, nadal musisz jednak sprawdzić jakiego rodzaju kosmetyków używać. Rodzaje skóry różnią się w taki sposób, że nawet jeśli produkt jest klasyfikowany jako naturalny, trzeba sprawdzić, który wariant jest odpowiedni do twojego typu skóry.

Również produkty dla młodzieży i dorosłych, nie są takie same. Dużym błędem popełnianym przez wiele nastolatek jest sięganie po produkty do kosmetyczki mamy. Skóra nastolatek jest na pewno bardziej wrażliwa i przy użyciu produktów do pielęgnacji skóry dla dorosłych może powodować wysypki, trądzik i inne podrażnienia skóry.

Są kobiety, których skóra jest podatna na wysypki i wypryski. Taka skóra wrażliwa łatwo reaguje na różnego rodzaju produkty do pielęgnacji skóry, więc te panie mają prawo być wybredna. Kosmetyki do makijażu na bazie minerałów, substancji naturalnych i organicznych są najlepsze dla skóry wrażliwej.

Wraz z pojawieniem się kosmetyków na bazie minerałów, materiałów naturalnych i organicznych , zauważa się tendencję u kobiet  do przechodzenia od produkowanych komercyjnie produktów do pielęgnacji skóry i urody  do naturalnych kosmetyków. To co jednak kobieta szukająca odpowiednich kosmetyków musi zrobić, to sprawdzić etykiety produktu przed zakupem. Natomiast kupując produkt w Internecie powinna sprawdzić fora i komentarze dotyczące składników i skuteczności wybranych kosmetyków naturalnych. Najlepiej jest jednak dokonywać zakupów w sklepach kosmetycznych gdzie masz możliwość przetestowania produktów oraz fachową poradę personelu. Jednym z takich sklepów z pewnością są placówki Yves Rocher.