Czy warto kupować naturalne dezodoranty?

W dobie ekologii coraz częściej szukamy rozwiązań, które pozwolą nam używać tylko naturalnych kosmetyków. Warto pomyśleć także o stosowaniu naturalnych dezodorantów podczas codziennej pielęgnacji.

Czy dezodoranty są zdrowe?

Wiele dezodorantów obecnych na rynku zawiera w sobie związki glinu czy parabeny. Według naukowców może to powodować zmiany nowotworowe czy mieć wpływ na działanie estrogenu. Podczas używaniu dezodorantu możemy być zatem narażeni na różne zmiany. Można jednak dmuchać na zimne i zainteresować się innymi rozwiązaniami.

Naturalne dezodoranty można stosować w różnych formach. Istnieją sztyfty, spreje, a także dezodoranty w kremie. Hamują rozwój bakterii, które rozwijają zapach potu. Często w naturalnych dezodorantach stosuje się ałun, który jest naturalnym minerałem górskim. Nie wnika w skórę i chroni nas przed potem.
Jest także opcja pudru z bambusa. To proszek z wnętrza bambusa, który działa antybakteryjnie. Kolejną opcją jest woda kwiatowa, dająca uczucie świeżości.

Naturalne dezodoranty to przyszłość. Działają dobrze, a także są ekologiczne i nam nie szkodzą. Z pewnością warto po nie sięgnąć.