Olejki esencjonalne / absoluty

Pokaż10 na stronę

Siatka  Lista 

 1. Brak w magazynie

  Alteya Organics Naturalny Absolut z róży damascena 5 ml

  Absolut z kwiatów róży damascena otrzymywany przez ekstrakcje za pomocą organicznego rozpuszczalnika ze świeżo zebranych, pachnących kwiatów róż. Absolut jest 100% czysty i ma zastosowanie perfumeryjne, aromaterapeutyczne oraz kosmetyczne. Jego zapach jest wręcz pełniejszy i słodszy niż olejku różanego, ponieważ metoda pozwala na pełniejszą ekstrakcje wszystkich związków z kwiatów róży. Jest ja także wydajniejsza metoda ekstrakcji związków aromatycznych z kwiatów, ponieważ z tony kwiatów uzyskuje się kilogram absolutu (w przypadku olejku różanego destylowanego parą wodną potrzeba aż 4 ton kwiatów róży) przez co absolut jest tańszy od olejku różanego destylowanego parowo. Absolut z róży damascena powstaje w delikatnym procesie ekstrakcji za pomocą ciekłego, organicznego rozpuszczalnika świeżo zebranych kwiatów z upraw prowadzonych przez Alteya organics w dolinie róż. Najpierw powstaje tz. konkret, który zawiera esencja płatów róży. W kolejnym procesie resztki organicznego rozpuszczalnika są usuwane i powstaje 100% czysty absolut z róży damascena. Taka ekstrakcja umożliwia pełne wydobycie wszystkich odżywczych związków oraz pełnej gamy zapachu miodowo- różanego. Zastosowanie w perfumerii, aromaterapii oraz kosmetyce. Absolut jest bardzo silnie stężony i powinno się go stosować w mocnym rozcieńczeniu. Można dodać 2 krople do 50 ml olejku bazowego lub kremu aby uzyskać luksusowy kosmetyk. Można także stosować 2 krople do kąpieli w celach aromaterapii i relaksacji. Absolut jest 100% czysty, posiada certyfikat laboratorium rządowego instytutu badań nad różami Bułgarskiego rządu. Skład: 100% absolut z róży damascena (rosa damascena). Termin ważności: olejek chemicznie składa się z molekuł które są antyoksydantami, nie ulega przeterminowaniu niezależnie od wieku, może być używany po kilku, kilkunastu latach. Pojemność: 5 ml Dowiedz się więcej
  206,00 zł
 2. Alteya Organics Organiczny olejek z róży damasceńskiej

  Olejek działa kojąco i leczniczo na cerę problematyczną oraz skłonną do trądziku, dobrze wpływa na skórę podatną na różne schorzenia i stany zapalne typu egzema.

  Pochodzący z ekologicznego gospodarstwa bułgarski olejek różany (Rose Otto) otrzymuje się specjalną metodą destylacji, która pozwala na zachowanie biodynamicznej energii rośliny. Ze względu na wyjątkowe warunki klimatyczne i geologiczne okolicy,  olejek różany Alteya Organics uważany jest za produkt najwyższej jakości o bardzo bogatej, niejednorodnej nucie zapachowej.

  Posiada zastosowanie kosmetyczne, lecznicze, perfumeryjne, aromaterapeutyczne, spożywcze. Potrzeba aż 2 000 świeżo zebranych kwiatów róży, aby uzyskać jedną krople olejku.

  Jest to najcenniejszy olejek eteryczny znany w kosmetyce.

  Posiada unikalne właściwości odmładzające i lecznicze. W skład etarycznego olejku różanego wchodzi 350 unikalnych związków które stanowią o jego wyjątkowych właściwościach przeciwstarzeniowych i odmładzajacych dla komórek skóry i całego ciała.

  • Krople olejku można dodać do ciepłej wody aby uzystkać aromaterapeutyczną zdrowotną kąpiel.
  • Krople można dodać do napoju aby uzyskać odmładzajacy, świeży i smaczny napój.
  • Krople olejku można wymieszać z ulubionym balsamem lub olejkiem bazowym, aby uzyskać odmładzajacy i odżywczy efekt oraz cudowny, różany zapach utrzymujący się na skórze niczym perfumy.

  Skład: organiczny olejek z róży damasceńskiej Otto uzyskiwany metodą destylacji parą wodną.   

  Olejek ze względu na unikalne właściwości chemiczne nie ulega przeterminowaniu, im jest starszy, tym cenniejszy.

  Pojemność: 2,3 ml


  Dowiedz się więcej
  255,00 zł
 3. Florame Olejek eteryczny Jaśmin absolut

  Nazwa łacińska: Jasminum grandiflorum

  Rodzina: Oleaceae

  Skład chemiczny: octan benzylu, benzoesan benzylu, Phytol

  Pozyskiwanie: ekstrakcja kwiatów jaśminu

  Pochodzenie: Afryka Północna

  Właściwości: żółciopędne, aseptyczne, antyseptyczne, zmiejsza stany napięcia nerwowego i rozdrażnienia, pielęgnuje skórę suchą, podrażnioną, wrażliwą i dojrzałą.

  Zastosowanie: bóle gardła, przeziębienie, migrena, bóle głowy, depresja, nerwowość, stres, afrodyzjak.

  Jeden kilogram ekstraktu z Jaśminu wymaga ok 500 kilogramów płatków kwiatów. Kwiaty musza być zbierane przed wschodem słońca inaczej wiele aromatycznych substancji wyparuje, wywietrzeje z kwiatów Jaśminu.

  Bezpieczeństwo użytkowania: Nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, u dzieci poniżej 7 roku życia, u osób mających w przeszłości ataki drgawek lub alergie na olejki eteryczne. Skonsultuj się z lekarzem dla każdego wskazania terapeutycznego lub leczenia doustnego.

  Pojemność: 1 ml 

  Dowiedz się więcej
  139,90 zł
 4. Florame olejek eteryczny kadzidłowiec

  Florame tworzy i selekcjonuje pochodzące z całego świata najwspanialsze olejki eteryczne. Produkowane w poszanowaniu dla cykli natury oraz pracy człowieka, starannie kontrolowane, uzyskały certyfikat produktu organicznego. Organiczne olejki eteryczne Florame pozwalają ciału i duszy odnaleźć harmonię oraz dobre samopoczucie.

  Nazwa łacińska: Boswelia Carterii

  Rodzina: Burseraceae

  Skład chemiczny: a-pinen, limonen-thujene, myrcen, sabinene, paracymene

  Pozyskiwanie: destylacja parą wodną z żywicy

  Pochodzenie: Afryka wschodnia Właściwości: regenerujące, oczyszczające, uspokajające, łagodzące.

  Zastosowanie: choroby skóry, stymuluje układ odpornoścowy, astma oskrzelowa.

  Bezpieczeństwo użytkowania: Nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, u dzieci poniżej 7 roku życia, u osób mających w przeszłości ataki drgawek lub alergie na olejki eteryczne.

  Skonsultuj się z lekarzem dla każdego wskazania terapeutycznego lub leczenia doustnego.

  Pojemność: 5 ml

  Dowiedz się więcej
  98,90 zł
 5. Florame olejek eteryczny sandałowiec

  Florame tworzy i selekcjonuje pochodzące z całego świata najwspanialsze olejki eteryczne. Produkowane w poszanowaniu dla cykli natury oraz pracy człowieka, starannie kontrolowane, uzyskały certyfikat produktu organicznego. Organiczne olejki eteryczne Florame pozwalają ciału i duszy odnaleźć harmonię oraz dobre samopoczucie.

  Nazwa łacińska: Santalum Album

  Rodzina: Santalaceae

  Skład chemiczny: a at b-santalol, nuciferol

  Pozyskiwanie: destylacja parą wodną drewna sandałowego

  Pochodzenie: Indie

  Właściwości: uspokajające, antyseptyczne, wzmacniające, rozkurczowe, moczopędne, wykrztuśne, antydepresyjne, przeciwapalne, przyspjeszające gojenie się ran, afrodyzjak.

  Zastosowanie: depresja, napięcie nerwowe, bezsenność, lęki, napięcia seksualne, zaburzenia przedmenstuacyjne, zaburzenia gastryczne, nudności, wymioty, zgaga, czkawka, katar, kaszel, podrażnienie gardła, zapalenia skóry, skóra sucha, trądzik, wysypki.

  Bezpieczeństwo użytkowania: olejek silnie działający. U osób skłonnych do alergii dawka jednorazowa większa niż 2 krople może wywoływać podrażnienie skóry.

  Nie należy stosować u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży oraz karmiących piersią, u dzieci poniżej 7 roku życia, u osób mających w przeszłości ataki drgawek lub alergie na olejki eteryczne. Skonsultuj się z lekarzem dla każdego wskazania terapeutycznego lub leczenia doustnego.

  Pojemność: 5 ml 

  Dowiedz się więcej
  174,90 zł
Pokaż10 na stronę

Siatka  Lista