Substancje chemiczne, których należy unikać w produktach do pielęgnacji ciała i perfumach

We współczesnym świecie każdy chce żeby skóra na całym jego ciele wyglądała młodo. Starzenie się jest normalnym procesem, który przychodzi w życiu każdego człowieka. Upływające lata  przynoszą oznaki starzenia się  w postaci zmarszczek i apatii, które powodują zmartwienia. W tych zmartwieniach, ludzie często popełniają błędy  nabywając drogich produktów, aby te oznaki starzenia się zahamować lub usunąć, co nie jest jednak dobrą decyzją.

Jeśli naprawdę chcesz, nadać swojej skórze blasku jaki miała w młodzieńczym wieku to musisz nabyć produkty do pielęgnacji ciała  dopasowane do twojego typu skóry. Jakość produktu nie może być oceniana po cenie, ale  też nie znaczy, że możesz nabyć pierwszy lepszy tani produkt pozornie odpowiedni do twojego rodzaju skóry.

Pomówmy teraz o niektórych składnikach chemicznych, które należy unikać w każdym z zapachowych takich jak perfumy czy dezodoranty  oraz w specyfikach do pielęgnacji ciała. Ogólnie można powiedzieć, że substancje sztucznie wytworzone przez człowieka  są  niebezpieczeństwem  dla organizmu ludzkiego, ponieważ nie  zna on takich substancji. Organizm ludzki nie ma takich enzymów i genów które pozwoliłyby na zaadoptowanie nowych substancji chemicznych. Wszystkie produkty p, których używasz do pielęgnacji ciała absorbują  się przez skórę, co powoduje toksyczność w organizmie. Ale, gdy  w produkcie do pielęgnacji skóry zawartych jest mnóstwo składników odżywczych i tlenu, to pomaga to w nadaniu skórze młodego wyglądu.

Aby uzyskać pożądany efekt bez szkody dla skóry należy unikać produktów do pielęgnacji ciała zawierających niżej wymienione substancje:

Parabeny

Przemysł kosmetyczny bez parabenów wydaje się niekompletny nawet  mimo ich niebezpiecznych skutków. Większość kosmetyków, od tych do pielęgnacji ciała po te do makijażu mają te chemikalia, które stosuje się jako środek konserwujący. Jest to syntetyczny środek konserwujący, który na liście składu chemicznego danego kosmetyku pojawia się pod nazwami: butylo-paraben, paraben metylu lub  paraben propylu. Są to szkodliwe dla skóry substancje, ponieważ niszczą DNA komórek skóry, dlatego powinno się kupować produkty wolne od tych składników.

Dioksan

Jest to substancja chemiczna, która jest wymieniona w wykazie składników, jak polisorbat, PEG (glikol polietylenowy) lub etoksylowany alkohol, które mogą powodować raka skóry. Dlatego nie kupujemy produktów posiadających dioksan.

Laurylosiarczan sodu lub siarczan sodu >

Jest to związek chemiczny, który przyspiesza czas absorpcji kosmetyku w skórę. Niszczy on jędrność skóry i powoduj przedwczesne jej starzenie się. Przyspiesza on także wchłanianie się innych chemikaliów, a tego twój organizm nie potrzebuje. Z tego powodu należy unikać produktów mających te substancje w składzie.

Istnieje jeszcze kilka innych substancji chemicznych znajdujących się w produktach zapachowych, które są rakotwórcze. Należy zawsze brać pod uwagę jakość przy  zakupie produktów zapachowych takich jak perfumy czy dezodoranty. Powinny one być wolne od szkodliwych substancji chemicznych i dobre jakościowo. W przeciwnym razie mogą one powodować zaburzenia emocjonalne, wpływać na ośrodkowy układ nerwowy i stać się przyczyną szeregu innych chorób.