Jak pielęgnować skórę twarzy prostymi domowymi metodami?

Czy zdajesz sobie sprawę,  że twoja twarz jest jedyną częścią ciała, na podstawie której można oszacować twój wiek? Co prawda wiele osób to rozumie, ale albo ignorują ten fakt albo po prostu  są „zbyt zajęci”, aby dbać o swoją twarz. Tutaj ukłon  dla pań, a przynajmniej większość z nich, które wiedzą jak dbać o ich twarze – ale jest jeszcze spora ich część, która nie wie lub nie jest pewna czy robi to właściwie.

Kiedy mówię, że większość pań dba o swoją twarz, bynajmniej nie chodzi mi o to, że pielęgnacja twarzy jest określona przez grubość położonego makijażu, bo nie o to tutaj chodzi. Choć wizyty u ekspertów od  twarzy też są ważne,  to istnieją różne czynności pielęgnacyjne,  które można robić w domu, aby zachować jej piękny wygląd. Poniżej 4 wskazówki dla domowej pielęgnacji twarzy, o których nie wszyscy wiedzą:

Pij dużo wody

Picie dużej ilości wody sprawia, że ​​twarz jest promienista. Kiedy woda dostaje się do komórek skóry twarzy powoduje, że skóra się zacieśnia czyli przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek i wydobywa młodzieńczy wygląd. Jest to naturalna metoda liftingu twarzy! Woda w układzie metabolicznym pomaga także pozbyć się toksycznych materiałów ze swojego ciała, które mogą mieć negatywny wpływ na skórę i inne części ciała.

Śpij w odpowiedniej pozycji

Czy wiesz, że pozycja w jakiej śpisz  może wpłynąć na wygląd twojej twarzy? Specjaliści zalecają spanie na plecach, aby zapobiec formowaniu się na twarzy zmarszczek wokół oczu i ust. Należy także unikać  tzw. „robienia min” i częstego marszczenia skóry twarzy i czoła, bo to powoduje przedwczesne zmarszczki.

 Mycie twarzy

Według badań, mycie twarzy kilka razy dziennie jest pierwszym krokiem do twarzy pozbawionej trądziku. Kiedy budzisz się rano trzeba umyć twarz przed nałożeniem makijażu. A kiedy wrócisz do domu z pracy lub szkoły ponownie umyj twarz. Mycie twarzy pomaga usunąć cząsteczki kurzu i innych ciał obcych, które mogły się do nie przykleić.

Stosuj kremy przeciwsłoneczne

Kremy tego typu  są przeznaczone do zapobiegania oddziaływaniu szkodliwych promieni słonecznych  na skórę twarzy. Najbardziej podatna na to jest skóra pod oczami. Ważne tutaj jest jednak wybranie odpowiedniego produktu dla twojego rodzaju skóry, a żeby to określić warto zapytać lekarza lub innego eksperta w tej dziedzinie.