Problemy z włosami są jednym z nieuniknionych problemów  każdego człowieka. Choć jest to bardzo powszechne, to zawsze było to drażliwym tematem dla każdego z osobna, zwłaszcza dla nastolatków i młodzieży. Problemy te obejmują łupież, wypadanie włosów itp. Jest wiele czynników, które mogą powodować te problemy. Są one szczególnie niepokojące, ponieważ włosy  w pewnym sensie są elementem „wystroju” i  są bardzo ważne dla atrakcyjnego wyglądu. Oto niektóre kroki,  które należy podjąć, żeby zapobiec problemami z nimi.

1. Właściwe czyszczenie włosów

Szczególną uwagę należy poświęcić czyszczeniu włosów. Używaj szamponów odpowiednich do twojego rodzaju włosów i unikaj tych szamponów i odżywek, które powodują u ciebie uczulenie.  Używaj czystych ręczników i grzebieni. Myj je w gorącej wodzie.

2. Zrównoważona dieta

Włosy potrzebują odpowiednich witamin i minerałów. Dlatego ważne jest, stosowanie zbilansowanej  diety, która spełnia wszystkie wymagania biologiczne. Unikaj spożywania tzw. „żywności śmieciowej”

3. Picie właściwej wody

Woda jest podstawowym pokarmem dla włosów  do wzrostu pozwalającym im pozostać silnymi i zdrowymi. Dlatego bardzo ważne jest, aby pić wodę, która jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Powinno to być około 2 litrów  dziennie.

4. Unikaj syntetycznych metod stylizacji

Jest bardzo ważne, aby zrozumieć, że Twoje włosy nie są czymś co powinno się kolorować kształtować według swoich zachcianek. Niektóre substancje chemiczne, które są obecne w farbach do  włosów, żelach do stylizacji niszczą włosy i powodują ich wypadanie. Dlatego lepiej ich unikać.

5. Trzymaj się z dala od zanieczyszczeń

Środowisko jest pełne szkodliwych gazów. Dlatego dobrze jest trzymać się z daleka od zanieczyszczeń. Niestety w dzisiejszych czasach, jest to niemożliwe. Dlatego należy  stosować nakrycia głowy, aby uniknąć narażenia na zanieczyszczenie.

6. Unikaj stresu i bezsenności

Napięcie i stres powoduje również problemy z włosami, takie jak ich wypadanie i łupież. Dlatego dobrze jest mieć jakieś hobby lub coś co powoduje, że się wyładowujemy i odstresowujemy. Równie ważne jest, aby się wysypiać, ponieważ bezsenność z kolei powoduje stres.

7. Odpowiednia koloryzacja włosów

Od nastolatków do ludzi starych , utrata pigmentu we włosach stała się bardzo powszechna i powoduje stary wygląd również u ludzi młodych . Dlatego farbowanie włosów jest nieuniknione dla niektórych z nas. W takiej sytuacji  bardzo ważny jest wybór tych produktów i barwników, które nie zawierają powodujących alergie chemikaliów.

8. Konsultacja dermatologiczna

W przypadku utraty włosów w wyniku poważnych problemów zdrowotnych lub w przypadku łysienia dziedzicznego, lepiej skonsultować się z dermatologiem. Również w przypadku utraty włosów z powodu zabiegów radioterapii to  jedyne rozsądne rozwiązanie.